Bez przyzwolenia - Megan Goldin

Bez przyzwolenia. Megan Goldin. Bukowy Las 2021

Jeden z lepszych thrillerów psychologicznych, jakie ostatnimi czasy czytałam. Jest o nim zdecydowanie za cicho i obawiam się, że zginie w gąszczu głośnych nazwisk i tytułów, które często bywają ledwie średnie. Genialnie poprowadzona fabuła, świetny styl i język oraz umiejętnie stopniowane napięcie sprawiały, że chciałam więcej i więcej... 
Czytaj więcej
Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania  - Nina Czarnecka

Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania Nina Czarnecka. Znak 2021

Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania Niny Czarneckiej pozwolił mi poczytać o ajurwedyjskich konceptach i odnaleźć się w bardzo konkretnej doszy. Vata to ja. Są domieszki, ale ta jakość jest po prostu bardzo moja. Byłam ciekawa, czy dowiem się czegoś nowego, bo osiędbanie na różnych poziomach jest mi bliskie, ale właśnie to wnikliwie, a jednocześnie nieortodoksyjne podejście, które autorka serwuje razem z kuszącymi przepisami, podbiło moje serce.
Czytaj więcej
Księga całości. Grombeladzka legenda. Wstęgi Aleru - Feliks W. Kres

Księga całości. Grombelradzka legenda. Wstęgi Aleru. Feliks W. Kres. Fabryka Słów 2021

Wstęgi Aleru to znakomite dopełnienie grombelardzkiej dylogii, która radzi sobie nie tylko na tle poprzednich tomów, ale jest bezproblemowa, jeżeli chodzi o lekturę, bazującą tylko na tych dwóch częściach. Historia jest zaskakująca, pomysły są świeże i interesujące, a bohaterowie posiadają głębię. Cieszy fakt, że udało się intrygę zazębić i znakomita większość wątków splata się w dobry, przewrotny finał. Jeżeli ktoś chciałby sprawdzić Księgę Całości, a nie boi się tej surowej krainy, to świetny sposób na start. Reszta już zapewne teraz czeka na kontynuację tej imponującej sagi.
Czytaj więcej
Na zdrowie! Jak trzeźwiałam w kulturze picia  - Holly Whitaker

Na zdrowie! Jak trzeźwiałam w kulturze picia. Holly Whitaker. Kompania Mediowa 2021

Whitaker w prostym przekazie uświadamia nas, że wyjście z nałogu nie jest proste, ale nie jest też niemożliwe. Czasami po prostu trzeba zastanowić się nad swoim życiem i świadomie je zmieniać wbrew panującym trendom. Nikt nie pomoże nam walczyć z tym problemem, gdyż niczym dziwnym nie jest wypicie kieliszka wina, czy też całej jego butelki, natomiast odmowa zwróci na nas oczy wielu. Tylko od nas zależy więc, jak bardzo zależy nam na innym, lepszym życiu.
Czytaj więcej
Domy pisarzy - Marzena Mróz-Bajon

Domy pisarzy. Marzena Mróz-Bajon. Marginesy 2021

Marzena Mróz podróżuje tropem swoich ulubionych twórców, odwiedzając ich domy, śpiąc niekiedy w ich łóżkach, wdychając powietrze, którym kiedyś oddychali. W domu Hemingwaya na Key West nie spotkała ducha pisarza, za to mnóstwo kotów – potomków futrzaków Ernesta, które charakteryzują się tym, że są sześciopalczaste. Po śniadaniu u Tiffany’ego wędrowała mostem Brooklyńskim, zmierzając do domu Trumana Capote, zbudowanego z czerwonej cegły, z którego z oddali widać Manhattan
Czytaj więcej

Konkursy

Among us. Zdrajca między nami
Czas trwania: 11-10-2021 - 17-10-2021
Bestie z brązu - Roshani Chokshi
Czas trwania: 11-10-2021 - 17-10-2021
Róża w rozkwicie - Louisa May Alcott
Czas trwania: 11-10-2021 - 17-10-2021