Ania Robaczek ratuje pszczoły - Catherine Jacob,  Lucy Fleming

Ania Robaczek ratuje pszczoły. Catherine Jacob, Lucy Fleming. Wilga 2021

Ta bardzo aktywna i ciekawa świata dziewczynka, jest ogromnie zaangażowana w życie małych zwierzątek i gdy tylko sytuacja tego wymaga, to spieszy im z pomocą. Często są to problemy, które można rozwiązać „od ręki”, ale zdarzają się również takie, które wymagają większego wysiłku. Tak było w przypadku Stasia, który postanowił zmienić swoj ogród w betonowy chodnik, niszcząc życie małych przyjaciół Ani. Na szczęście dzięki determinacji i ogromowi wiedzy, jaką nasza bohaterka przekazała swojemu rówieśnikowi, wszystko skończyło się zgodnie z jej oczekiwaniami.
Czytaj więcej
Klub jednorożców - Suzy Senior,  Leire Martin

Klub jednorożców. Suzy Senior, Leire Martin. Wilga 2021

  Z racji tego, że autorzy: Suzy Senior i Leire Martin, przemycili do książki ogrom magii, ku zaskoczeniu bohaterki, w domku na drzewie zjawiło się mnóstwo jednorożców w fantastycznych nastrojach! Przyjęcie okazało się bardzo udane, a przyjaciele zaplanowali kolejne takie spotkania na przyszłość.
Czytaj więcej
Przyjaciele myszki Marudy - Caroline Pedler,  Steve Smallman

Przyjaciele Myszki Marudy. Caroline Pedler, Steve Smallman. Wilga 2021

Przyjaciele Myszki Marudy to historia o myszce, która zawsze znalazła powód do narzekania. Nie bez powodu wszystkie leśne zwierzątka nazywały ją marudą. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło, los postawił przed nią wyzwanie w postaci pomocy w odnalezieniu mamy małego borsuka. Dzięki temu zaznała wielu przygód, ale przede wszystkim poczuła troskę i przyjaźń ze strony pozostałych mieszkańców lasu. To doświadczenie zmieniło nastawienie myszki i sprawiło, że na jej buzi w końcu zagościł uśmiech.
Czytaj więcej
Zaplanuj sobie śmierć - Milena Wójtowicz

Zaplanuj sobie śmierć. Milena Wójtowicz. W.A.B. 2021

To miał był dzień jakich wiele. Niestety, spory tłum pracowników przed zakładem produkcyjnym Majreks znamionował, że ten poniedziałek do zwyczajnych należeć nie będzie. Poranne odkrycie zwłok planisty Biernackiego w szufladzie regału, skutecznie zahamowało produkcję. A ta wiadomo, podobnie jak satysfakcja klienta, rzecz święta. Aby wszystko mogło jak najszybciej wrócić na dawne tory, pracownicy na własną rękę, choć pod czujnym okiem trzech policjantów, starają się wpaść na trop mordercy. A że za Biernackim akurat nikt specjalnie w firmie nie przepadał, lista podejrzanych osiąga imponujące rozmiary.
Czytaj więcej
Jeszcze mnie widzisz - Chris McGeorge

Jeszcze mnie widzisz. Chris McGeorge. Insignis 2021

Okazało się, że numer podała chłopakowi zaginiona trzy lata wcześniej… żona Robina. Samantha zapewniła Matthew, że Robin mu pomoże, a tej pomocy bardzo teraz potrzebował. Powodem jego pobytu w areszcie było podejrzenie, iż zabił pięcioro swoich przyjaciół podczas wycieczki kanałem Standedge. Jako uwierzytelnienie swojej opowieści, Matthew podał słowo klucz, którego Robin nie mógł już zignorować. Mimo targających nim wątpliwości, postanowił pomóc chłopakowi, mając tym samym nadzieję na odnalezienie tropu Samanthy. Trafia więc do małego miasteczka, z zamkniętą na obcych społecznością, szczelnie chroniącą swoje sekrety. Co wyniknie z śledztwa prowadzonego na własną rękę?
Czytaj więcej