Gwiazdka z brokatem - Anna Szczęsna

Gwiazdka z brokatem. Anna Szczęsna. Wydawnictwo Kobiece 2021

Moi rodzice mieli kiedyś sklep papierniczy, więc nostalgiczne było dla mnie czytanie o tych pięknych, kolorowych notesach, papierach i ołówkach. Zawsze fascynowało mnie wszystko, co związane z pisaniem i dzięki osadzeniu akcji w takim miejscu, książka od razu mnie zachwyciła. Otwierałam i zamykałam sklep razem z bohaterką, towarzyszyłam jej i Lenie, współpracującej z nią przyjaciółce, w planowaniu świątecznych akcji i odkrywałam powoli tajemnicę samotności Basi.
Czytaj więcej
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker

Pax. Droga do domu. Sara Pennypacker. IUVI 2021

Losy Petera i Paxa rozeszły się wraz z zakończeniem poprzedniej książki. Lis ułożył sobie życie i doczekał się nawet szczeniąt, jednak Peter dalej borykał się z samotnością. To popchnęło go do dołączenia do pewnej grupy, która chce ratować przyrodę po zakończonej wojnie. Starają się przywrócić świat do stanu, który na nowo będzie mógł być zasiedlony przez rośliny i zwierzęta. Rola wolontariusza w tej organizacji sprawia, że drogi Paxa i Petera znów się krzyżują, kiedy lis i jego narzeczona potrzebują pomocy.
Czytaj więcej
Dino joga, czyli jak opanować dziecięce emocje  - Lorena Pajalunga

Dino joga, czyli jak opanować dziecięce emocje. Lorena Pajalunga. Wilga 2021

Krok po kroku uzyskane pozycje, w połączeniu z opisami oraz ćwiczeniami oddechowymi będą sprzyjać uzyskaniu równowagi emocjonalnej, wyciszeniu, stymulowaniu rozwoju koncentracji, a jednocześnie będą zaczynkiem do dobrej zabawy z poznawaniem możliwości własnego ciała i przekraczaniem fizycznych barier. 
Czytaj więcej
Diabeł stróż - Marek Krajewski

Diabeł stróż. Marek Krajewski. Znak 2021

Fabuła osadzona w 1934 roku rozpoczyna się od morderstwa urzędnika pocztowego. Po niedługim czasie, z rąk nieznanych sprawców, śmierć ponosi również jego kochanka, osieracając tym samym chorego synka. Niepełnosprawny, niemy chłopiec, trafia pod opiekę Mocka, niespodziewanie dla wszystkich stając się istotą rozwiązania zagadki obu morderstw.
Czytaj więcej
Susza - Neal Shusterman,  Jarrod Shusterman

Susza. Neal i Jarrod Shusterman. YA! 2021

Pewnie dobrze znacie to uczucie, gdy coś was przeraża i ekscytuje jednocześnie, właśnie takie emocje towarzyszyły mi podczas tej lektury. Napięcie narasta stopniowo, atmosfera gęstnieje z minuty na minutę. Ze zgrozą obserwujemy, jak splot sprzyjających okoliczności uwalnia z ludzi potwory. Ukazane zostały również mechanizmy kontroli sprawowanej przez tych bardziej zaradnych, w jaki sposób cynicznie wykorzystują tego typu sytuacje do załatwienia własnych interesów.
Czytaj więcej