Ostatni taki szczyt

Ostatni taki szczyt - Mick Conefrey

Niezwykła opowieść o wieloletniej walce o zdobycie jednego z najtrudniejszych szczytów świata. Książka "Ostatni taki szczyt" zabierze Cię w świat, w którym ludzkie ograniczenia nie istnieją.

Kanczendzonga od lat cieszy się złą sławą jako jeden z najniebezpieczniejszych ośmiotysięczników. Jednocześnie jej niedostępność pociąga wszystkich śmiałków, którzy chcą się wspiąć na trzeci najwyższy szczyt świata. Mick Conefrey w ostatniej części swojej epickiej górskiej trylogii przedstawia historię starań o zdobycie tej niezwykłej, choć w ostatnich latach zapomnianej góry.

To nie tylko opowieść o pierwszym wejściu George'a Banda i Joego Browna podczas brytyjskiej ekspedycji w 1955 roku, ale także opis poprzedzających je prób podejmowanych przez kolejnych poszukiwaczy przygód od początku XX wieku. Choć żadnemu z nich się nie udało, to ich doświadczenia pomogły pierwszym zdobywcom i muszą zostać ocalone od zapomnienia.

Ozdobiona pięknymi zdjęciami Kanczendzongi książka opowiada o pasji, wytrwałości, pokonywaniu własnych słabości i przyjaźni, która dzięki wspinaczce na zawsze połączyła duet młodych Brytyjczyków walczących o zdobycie szczytu.