Dom po drugiej stronie jeziora

Dom po drugiej stronie jeziora - Riley Sager

To jezioro jest mroczniejsze niż zamknięta trumna.

Aktorka Casey Fletcher zaszywa się na odludziu, w domu nad jeziorem, aby uciec od wszędobylskich dziennikarzy. Wciąż nie pozbierała się po tragicznej śmierci męża, całe dnie popija drinki na werandzie i wpatruje się w rozciągające się przed nią jezioro.

Do ekskluzywnego domu na drugim brzegu wprowadziła się niedawno bogata i sławna para: Katherine i Tom Royce’owie: ona jest eksmodelką, a on potentatem technologicznym. Stanowią wdzięczny obiekt obserwacji – do czasu, gdy Casey orientuje się, że ich małżeństwo nie jest tak sielankowe, na jakie wygląda. 

Gdy Casey ratuje Katherine przed utonięciem, kobiety si zaprzyjaźniają. Dlatego kiedy wkrótce pani Royce nagle znika, Casey stawia sobie za cel odkrycie, co się z nią stało. Pochłonięta odkrywaniem tajemnic pogrąża się w obsesji, poczuciu winy i pozorach, które mylą.

Najnowsza powieść Sagera to pełen zwrotów akcji psychologiczny thriller, który okazuje się równie mroczny i wciągający, jak tytułowe jezioro. „Dom po drugiej stronie jeziora” to już szósta książka autora, jak do tej pory – zdaniem recenzentów – najbardziej zaskakująca. Riley Sager po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w swoim gatunku.