Happy End

Happy End - Marcin Podlewski

Zamarzną serca, staną stare zegary. Wyrczepią się baterie, zmatowieją lustra. Wzrosną czarne katedry i umrą komputery.

 

Świat się rozpada, a na ulicach pleni się zło. Ziemia została dotknięta plagą zagadkowych zakłóceń rzeczywistości. Nikt nie zna ich przyczyny. Nikt nie wie czym się zakończą. I wszyscy dążą do prawdy.

Poznaj ją razem z uzależnionym od leków dziennikarzem i ogarniętą obsesją na punkcie "prawdy "  jego koleżanką po fachu.

 

Mówi się, że prawda wyzwala. Ale czy na pewno?

 

***

 

Powieść Podlewskiego to książka o końcu, choć trudno ją nazwać stricte katastroficzną. W tej ciekawej mieszance fantastyki i horroru znajdziemy przede wszystkim opowieść o ludziach: depresyjnym redaktorze usiłującym uratować zamkniętego przez rząd ojca, dziennikarce z przerośniętą ambicją i nadużywającej alkoholu anorektyczce. To także książka o tajemnicy. Warto ją poznać, by zdecydować samemu czym właściwie jest „Happy End”. 

Marcin Podlewski — dziennikarz, pisarz, zwycięzca konkursu na XXX-lecie "Nowej Fantastyki", laureat konkursu literackiego wydawnictwa Agharta. Swoją przygodę z literaturą piękną zaczął od opublikowania opowiadań na łamach magazynu „LAMPA”. Publikował krótkie formy w „Nowej Fantastyce” oraz w bestsellerowej (ponad 15 tysięcy pobranych egzemplarzy) antologii horroru „Halloween 31.10 Wioska Przeklętych”, której trzecia już edycja ukaże się na Halloween 2013. Jego najnowsze opowiadanie można też przeczytać w pierwszej polskiej antologii poświęconej zombie — "Zombiefilii". Wydał też zbiór opowiadań „Szklana Góra”, który został pobrany w wersji elektronicznej ponad 2000 razy i zyskał bardzo pochlebne recenzje.

 

Obecnie pracuje nad powieścią s-f.