Był sobie król. Poczet Jagiellonów – premiera książki

Był sobie król. Poczet Jagiellonów - Mariusz Wollny

Wielkimi krokami zbliża się premiera książki Był sobie król… Poczet Jagiellonów autorstwa Mariusza i Zuzy Wollnych. Jest to druga część arcyciekawej popularnonaukowej serii dla małych i dużych miłośników historii ojczystej. Na kartach kilku tomów, poprzez przypadki polskich władców, książąt i oczywiście królów, autorzy snują barwną, pełną ciekawostek i humoru opowieść o naszych dziejach. Treści pisanej towarzyszą przepiękne ilustracje, a całość zaprojektowana i wydana została ze smakiem i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

 

Pierwsza część o dynastii Piastów ukazała się w zeszłym roku i zachwyciła czytelników w każdym wieku. Tom drugi opowiada o przygodach władców z dynastii Jagiellonów (z krótkim preludium o Andegawenach) , którzy doprowadzili Rzeczpospolitą do szczytu jej potęgi. Władysław Jagiełło, Mikołaj Kopernik, Bona Sforza, bitwa pod Grunwaldem i hołd pruski – to postaci i wydarzenia, które zna chyba każdy… Ale czy słyszeliście o „Rzeczpospolitej Babińskiej”, czyli pierwszym polskim kabarecie, w którym udzielali się między innymi Mikołaj Rej i Jan Kochanowski? Albo o „wojnie serowej” toczącej się między Elżbietą Habsburżanką, a jej teściową, wspomnianą już wcześniej królową Boną? Te i wiele, wiele więcej ciekawostek znajdziecie na ponad 400-stu stronach Pocztu Jagiellonów. Wisienką na torcie tej części jest rozkładana ilustracja Bitwy pod Grunwaldem mistrza Jana Matejki w reinterpretacji Zuzy Wollny.

 

Jako patron medialny zapraszamy serdecznie na premierę książki na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie w dniach 26-29 października (stoisko Kacper Ryx - D22), gdzie oprócz możliwości zakupu tytułu w promocyjnej cenie, będzie okazja uzyskania autografów i dedykacji od autorów, a także wygrania wielkoformatowego wydruku książkowej bitwy pod Grunwaldem.

 

Sprzedaż bezpośrednia zarówno pierwszej, jak i drugiej części serii (od 30 października), a także innych tytułów Mariusza Wollnego prowadzona jest przez Skład Towarów Rarytnych „U Kacpra Ryksa” (pl. Mariacki 3, Kraków) oraz wysyłkowo na www.sklep.kacperryx.pl

 



Postaw mi kawę na buycoffee.to