Warszawskie Targi Fantastyki. Zima 2022

Warszawskie Targi Fantastyki. Zima 2022 -

Już 10-11 grudnia 2022 zapraszamy Was na moc świątecznych  zakupów, wiele inspirujących spotkań i godziny spędzone przy grach bez prądu .

Tym razem na każdego z Was, oprócz blisko dwustu stoisk Fantastycznych Wystawców , niesamowitej atmosfery oraz wielu spotkań autorskich, czekać będą strefy stworzone przez większe i mniejsze wydawnictwa gier planszowych z całej Polski oraz panele z Gośćmi ze świata gier bez prądu!

Zimowa edycja Targów Fantastyki będzie również idealną okazją, aby zaopatrzyć się gwiazdkowe prezenty dla przyjaciół i bliskich . Na stoiskach naszych Fantastycznych Wystawców będzie można znaleźć każdego rodzaju przedmioty codziennego użytku, artykuły hobbystyczne, książki, gry planszowe, biżuterię, a wszystko oprószone szczyptą magii .

Przyjdź i przekonaj się, że znalezienie prezentów idealnych jest proste i przyjemne!

Jak zawsze czekają na Was spotkania z Fantastycznymi Gośćmi, niesamowita atmosfera oraz...

... Fantastyczni Wystawcy, a u nich:

???? książki, ???? gadżety, ???? biżuteria, ???? kosmetyki, ???? zabawki, ???? ubrania, ???? akcesoria wszelkiego rodzaju i rozmiaru, ???? inne cuda z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo czego jeszcze ????

Nie ma lepszej okazji niż Targi by przekonać się, że fantastyka niejedno ma imię ???? To też najlepsza okazja na zrobienie niepowtarzalnych prezentów świątecznych ????

Bilety:

Ceny biletów jednodniowych dostępnych w trakcie imprezy:

???? Normalny: 10,00 PLN ???? Ulgowy: 5,00 PLN (przeznaczony dla Uczestników poniżej 13 roku życia)

Najmłodsi Fani (poniżej 7 roku życia) zwolnieni są z obowiązku posiadania biletu ????

 

Godziny otwarcia Targów:

Sobota: 10:00 - 20:00            Niedziela: 10:00 - 18:00

Fantastyczni Goście:

Artur Chmiel

Przemysław Duda

D.B. Foryś

Michał Gołkowski

Kamila Goszczyńska

Marcin Halski

Jacek Komuda

Magdalena Kozak

Agnieszka Kulbat

Adam Kwapiński

Marek Mydel

Andrzej Pilipiuk

Beata Sawoń

Małgorzata Starosta

Ignacy Trzewiczek

Robert M. Wegner

Adam Wieczorek

Przemysław Wojtkowiak

 

 

Godzinowy rozkład jazdy Targów:

10 września 2022, sobota:

10:00 – Otwarcie Targów dla Fantastycznych Uczestników

12:00 - Agnieszka Kulbat

13:00 - Robert M. Wegner

14:00 - Magdalena Kozak

15:00 - Kamila Goszczyńska

16:00 - Ignacy Trzewiczek

17:00 - Andrzej Pilipiuk

18:00 - Beata Sawoń, Przemysław Wojtkowiak

19:00 - Artur Chmiel, Przemysław Duda

20:00 – Przerwa do Niedzieli ????

11 września 2022, niedziela:

10:00 – Ponowne otwarcie Targów

11:00 - D.B. Foryś, Marcin Halski

12:00 - Michał Gołkowski

13:00 - Adam Kwapiński

14:00 - Jacek Komuda

15:00 - Marek Mydel, Adam Wieczorek

16:00 - Małgorzata Starosta

18:00 – Zamknięcie Targów

 

Stałe Fantastyczne Atrakcje przygotowane dla naszych Uczestników:

Fantastyczna Syrenka

Syrenka tej edycji (zaprojektowana przez Magdalenę Rudzińską) zanurza się w jednym z najfantastyczniejszych hobby związanych z fantastyką - grami planszowymi! Tak jak organizatorzy wydarzenia jest fanką wszelkiego rodzaju gier bez prądu i na edycji pod jej patronatem każdy fan planszówek znajdzie coś dla siebie.

Jeśli nie udało Wam się zakupić gadżetów z fantastyczną Syrenką, to będziecie mieli taką możliwość w targowym sklepiku przy stanowiskach akredytacyjnych :)

Zakątek Autorów

Jeśli ktokolwiek martwił się, że po zmianie lokalizacji Zakątek Autorów odejdzie w zapomnienie, to nie mógł się bardziej mylić, ponieważ Zakątek wraca o wiele większy i bardziej przestronny.

Zakątek Autorów to miejsce spotkań z Fantastycznymi Gośćmi, gdzie poznacie znanych i lubianych autorów i autorki fantastyki oraz autorów gier planszowych, osoby związane z wydawnictwami i tych, którzy sami tworzą swoje tytuły.

Bloki spotkań z Fantastycznymi Gośćmi ze świata gier bez prądu

Tym razem oprócz znanych i cenionych autorów książek każdy odwiedzający Targi będzie mógł spotkać i lepiej poznać twórców i osoby pracujące w  branży gier bez prądu.   

Gośćmi Targów będą:

  • - Adam Kwapiński (to niezależny projektant gier planszowych związany z branżą od ponad dekady. Stworzył kilkanaście gier, z których do najbardziej znanych należą: Nemesis, Lords of Hellas, Dark Ages oraz planszowa adaptacja Frostpunka. W 2021 roku ukazała się jego książka poświęcona projektowaniu gier.)
  • - Marek Mydel (z wykształcenia japonista i tłumacz literatury starojapońskiej, zawodowo projektant, developer i tłumacz gier planszowych oraz fabularnych. Związany od ponad 20 lat z polskim środowiskiem fantastycznym. Autor takich gier, jak Waste Knights i 7 Ronin, a także dodatków do This War Of Mine: The Boardgame. Zawodowo związany z Wydawnictwem Galakta.)
  • - Beata Sawoń (psycholożka, od lat związana z branżą wydawniczą, propagatorka wykorzystywania komiksów i gier planszowych w procesie edukacji i wspierania rozwoju dzieci i młodzieży, autorka artykułów w prasie parentingowej i na portalach dla rodziców.)
  • - Ignacy Trzewiczek (twórca gier planszowych oraz CEO Portal Games Polska. Stworzył 2 gry fabularne i ponad 20 gier planszowych oraz rozszerzeń, w tym Robinsona Crusoe i Detektywa, które stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych gier. Jego twórczość została doceniona ponad 50 nagrodami i nominacjami z branży, w tym Golden Geek i l’As d’Or-Jeu de l’Année (francuski odpowiednik Gry Roku) dla Robinsona Crusoe czy nominacja do niemieckiego Kenner Spiel Des Jahres dla Detektywa.)
  • - Przemysław Wojtkowiak (gra i kolekcjonuje gry planszowe od 2008 roku. Jego pierwsza gra The Sanctuary ukazała się w 2017 roku i od tego czasu zaprojektował kilkanaście gier, wydanych przez różne wydawnictwa. Gra Kroniki Zamku Avel zdobyła nagrody Giocco dell Anno 2022 (Gra Roku we Włoszech), Autor Roku 2022)
  • - Adam Wieczorek (Jest redaktorem naczelnym Black Monk Games i kieruje polską linią wydawniczą 7. edycji Zewu Cthulhu, tłumaczem (m.in. Czarny jak węgiel, Papierkowa robota, Martwa planeta, Maski Nyarlathotepa i Wielki grymuar magii mitów Cthulhu) oraz autorem i współautorem scenariuszy do 7. edycji Zewu Cthulhu – W cieniu świateł, Do góry nogami, Babie lato, Pełzająca kontrrewolucja, Z zimną krwią, Noc zagłady, Krakowska enigma oraz Tajemnica czarnego sarkofagu, który znalazł się w polskim Starterze do Zewu Cthulhu promującym kampanię Maski Nyarlathotepa. )

Strefa wydawnictw gier planszowych

Gry bez prądu przeżywają ostatnimi czasy swój drugi renesans! Na grudniowych Targach Fantastyki każdy fan planszówek znajdzie coś dla siebie.

Razem z wydawnictwami: Black Monk Games, Egmont Polska, FoxGames, Galakta. Granna, IUVI Games, Lucky Duck Games, Lucrum Games, Phalanx, Portal Games oraz Smart Flamingo organizatorzy przygotowali dla Was miejsce, w którym będzie można zakupić ulubione tytuły, wypróbować nowości oraz spotkać i porozmawiać z innymi fanami tego hobby.

Fantastyczna Strefa Relaksu

Organizatorzy wydarzenia dobrze wiedzą, jak bardzo cenicie sobie miejsce, gdzie możecie na chwilę odsapnąć po zakupach, dlatego przy pomocy Patrona - Radia Supernova, stworzyli dla Was strefę relaksu, w której nie zabraknie puf, leżaków i miejsca do siedzenia.

Fantastyczna Choinka

We współpracy z firmą dostarczającą choinki na terenie Warszawy: Dostawa Choinek udostępnimy naszym Fantastycznym Uczestnikom zielone i pachnące drzewko, które wprowadzi nieco świątecznego klimatu na Targi.

W czasie trwania całego naszego wydarzenia (tj. 10-11 grudnia 2022) Fantastyczna Choinka, która znajdować się będzie niedaleko strefy relaksu sprawi, że Wasze zdjęcia nabiorą świątecznego klimatu.

Fantastyczna Ścianka Foto

Jak zwykle odwiedzając imprezę będziecie mieli okazję zrobić sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym i oświetlonym przez nas tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach  nie zapomnijcie oznaczyć Targów Fantastyki i dodać hasztagów! Wtedy na pewno dotrze do organizatorów i będą mogli na nie zareagować  ????‍♀️

 

Atrakcje czasowe:

Premiera książki Andrzeja Pilipiuka

sobota, 10 grudnia, 17:00

Przedstawiamy kolejny tom przygód Jakuba Wędrowycza – największego opoja wśród egzorcystów

i najwybitniejszego charyzmatyka wśród bimbrowników.

Z tej książki dowiesz się, kiedy tak naprawdę upadła III Rzesza, co mają wspólnego niewidzialna roślina,

krowy i krasnoludki oraz do jakich straszliwych wydarzeń może doprowadzić widmo nuklearnej zagłady.

Będzie też trochę o duchach, o tym jak Jakub (prawie) został piratem i o tym,

jak Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce.

 

Jednym słowem – znajdziemy tu wszystko, co w Wędrowyczu kochamy najbardziej!

 

W tym roku Jakubowi stuknęło oczko. Może więc już pić legalnie nawet w Stanach Zjednoczonych.

Ale ponieważ Andrzej Pilipiuk stworzył tego bohatera jeszcze w ubiegłym wieku i nie wiadomo, ile realnie ma lat, Jakub pije już od dawna, nie zważając na strefy czasowe i szerokości geograficzne.

W wolnych chwilach odczynia uroki, zdejmuje klątwy, a nawet kilka razy podejmuje się ratowania ludzkości. Wszystkie zadania wykonuje narąbany w sztok, przedkładając prymitywną siłę fizyczną i cwaniactwo nad subtelniejsze metody rozwiązania konfliktów.

 

www Targów: https://targifantastyki.pl

FP Targów: https://www.facebook.com/TargiFantastyki/

Strona Wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3329851547333823


Postaw mi kawę na buycoffee.to