Ostatnimi czasy zadebiutowało wielu polskich autorów powieści kryminalnych i thrillerów psychologicznych. Ta praca to perełka zwieńczająca ich wysiłki w byciu najlepszymi. Rewers zachęca do sięgania po dzieła wszystkich najlepszych obecnie pisarzy. Jest swojego rodzaju przewodnikiem po tym, kto obecnie jest „na topie”.
Historia dzieje się w jedenastu miastach, a każda z nich napisana jest przez innego wyśmienitego autora. Rewers to zbiór opowiadań, które są rozrzucone, nie tylko pod względem geograficznym, ale i czasu fabularnego. Niektóre dzieją się w czasach współczesnych, niektóre w powojennym PRL-u.
Każdy z autorów zachował swój styl. Widać, w każdym z rozdziałów, charakterystyczne cechy pisarskie ich twórców. Wszyscy tworzący tę książkę mieli tylko jeden rozdział, aby pokazać siebie. Te starania są widoczne, każdy z nich chciał być najlepszy. Dzięki temu, ta książka jest dopieszczona pod każdym względem. Krótka forma to ciężki orzech do zgryzienia dla pisarza. Musi się mocno postarać, aby stworzyć spójną całość w skąpym tekście.
Ze swojej strony polecam pełne humoru opowiadanie Babcia Wiśniewska Wojciecha Chmielarza. W moim odczuciu wygrał ten pojedynek na style. Poza tym Nie czytaj tego! Joanny Jodełki jest niezwykle zaskakujący i szokuje.
Cała książka to doskonała pozycja, dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z polskimi kryminałami. Na pewno warto też sięgnąć po nią, gdy jest się już zaprzyjaźnionym z tymi autorami, żeby móc porównać ich zdolności warsztatowe, kreatywność i styl.