Małe kobietki. Wersja ilustrowana

Małe kobietki. Wersja ilustrowana - Louisa May Alcott

Małe kobietki. Wersja ilustrowana

Jeśli znasz książkę Louisy May Alcott „Małe kobietki”, to spodoba Ci się jej ilustrowana wersja. Wesprzyj swoją wyobraźnię i zobacz, jak mogłyby wyglądać tytułowe bohaterki powieści. W przypadku jednak, gdy jeszcze nie miałeś okazji czytać „Małych kobietek”, ta klasyczna literatura pokaże Ci, jaką siłę w sobie mają przedstawicielki tak zwanej „słabej płci”.

Kobieca moc w obliczu wojny

Ameryka Północna w latach 60. XIX wieku była dręczona wieloma konfliktami. Jedną z nich była wojna secesyjna, która skutecznie oddzieliła kobiety od swoich mężów, ojców i synów. Sięgając po książkę Louisy May Alcott, poznasz rodzinę Marchów, która mieszka w posiadłości Orchard House w miejscowości Concord w stanie Massachusetts.

Głowa rodziny, pastor Pascal, opuszcza żonę Marmee i cztery córki: Meg, Jo, Beth i Amy, by służyć jako kapelan w Armii Federalnej wśród żołnierzy walczących w wojnie secesyjnej. W efekcie kobiety zostają same i ledwo są w stanie wiązać koniec z końcem. Marmee mierzy się z samodzielną opieką nad dorastającymi córkami, ale może liczyć na pomoc wiernej służącej Hanny. Sytuacja finansowa rodziny jest trudna, żeby nie powiedzieć zła, dlatego zarówno pani domu, jak i jej dwie najstarsze córki muszą pracować.

Silne, małe kobietki

Marmee jest postacią bardzo ciekawą, doskonale nakreśloną przez pisarkę, Louisę May Alcott. Można powiedzieć, że wyprzedza ona zdecydowanie swoją epokę. Jest samodzielna, twarda i nie boi się wpajać swoim dziewczętom ideałów wolnościowych. Nie chce, by były ciemiężone. Woli żeby poszukiwały odważnie swojej drogi w życiu. Jakie są codzienne troski i drobne radości „Małych kobietek”? Jak radzą one sobie z zastaną rzeczywistością? Sprawdź to i dowiedz się, jak na ich życie wpłynie samotny chłopiec z sąsiedztwa – Laurie, wraz ze swoim bogatym dziadkiem.