Był sobie król… Poczet Jagiellonów

Na platformie wspieram.to trwa właśnie akcja crowdfundingowa, której celem jest wydanie książki Był sobie król… Poczet Jagiellonów. Jest to druga część serii dla małych i dużych miłośników historii Polski autorstwa Mariusza Wollnego. Autor znany jest przede wszystkim z cyklu o detektywie Kacprze Ryksie, który w XVI-wiecznym Krakowie tropi przestępców i rozwiązuje autentyczne sprawy kryminalne.

Był sobie król… to z kolei trzyczęściowa seria popularnonaukowa, która w niezwykle przystępny sposób przybliża czytelnikowi dzieje naszego kraju. To książki dla całej rodziny i na całe życie. Uczą i bawią snując opowieść o naszych przodkach, począwszy od czasów legendarnych, a na ostatnich królach kończąc. Pozbawione niepotrzebnych, suchych faktów, zobrazowane genialnymi ilustracjami  Zuzy Wolly oraz wzbogacone o tony ciekawostek udowadniają, że nasze dzieje potrafią być nie mniej fascynujące niż najlepsze seriale HBO czy Netflixa.

Pierwsze dwie części opublikowane zostały kilkanaście lat temu przez Bellonę i po całkowitym wyprzedaniu zniknęły ze sklepowych półek. Po wieloletnich namowach fanów Mariusz Wollny zdecydował się na wznowienie serii pod szyldem własnego mikrowydawnictwa JAMA. Pod koniec zeszłego roku z pomocą czytelników, również poprzez wspieram.to wydany został Poczet Piastów,  teraz przyszła pora na drugą część, czyli Poczet Jagiellonów.

Kliknij w poniższy obrazek i przeczytaj całą pierwszą księgę!

Zachęcamy i zapraszamy do wsparcia wydania tej pięknej, elegancko wydanej i mądrej książki.  Możecie to zrobić poprzez przedsprzedażowy zakup własnego egzemplarza i unikalnych gadżetów z nią związanych. Kampania na wspieram.to potrwa do końca lipca, a premiera przewidziana jest na październikowe Targi Książki w Krakowie.

Link do kampanii:

https://www.wspieram.to/bylsobiekrol2


Postaw mi kawę na buycoffee.to