35 lat Trojaczków. Wizyta Nicole Lambert w Polsce.

35 lat Trojaczków. Nicole Lambert w Krakowie -

Zapraszamy na wydarzenia związane z wystawą „35 lat Trojaczków” oraz wizytą francuskiej autorki Nicole Lambert w Krakowie. Nicole Lambert to francuska autorka humorystycznych komiksów „Trojaczki” oraz znana i ceniona we Francji obserwatorka dzieci. W trakcie swojej polskiej wizyty przeprowadzi warsztaty i zapozna dzieci z grafikami swoich słynnych książeczek „Trojaczki”.

 

 

Wystawa "35 lat Trojaczków" w Instytucie Francuskim w Krakowie

 

Wydawnictwo Galeria Książki we współpracy z Instytutem Francuskim w Krakowie, zapraszają na wystawę grafik francuskiej autorki Nicole Lambert „35 lat Trojaczków”.

Wystawa to 35 grafik na każdy rok - od powstania w 1983 roku zabawnego komiksu „Trojaczki”, który co tydzień był publikowany w czasopiśmie Madame Figaro, aż do teraz. Każda z plansz przedstawia przygody zabawnego rodzeństwa francuskich trojaczków, którzy są znani również z serialu emitowanego na kanale MiniMini+ o tym samym tytule.

Wernisaż wystawy „35 lat Trojaczków” odbędzie się 20 września o godzinie 18:00 i uświetni go udział samej autorki.

20.09 – 18:00 Wernisaż wystawy „35 lat Trojaczków” z udziałem autorki Nicole Lambert

20.09 - 20.10  Wystawa "35 lat Trojaczków" w Instytucie Francuskim w Krakowie, ul. Stolarska 15

 

  • Trojaczki to komiksowe książeczki dla najmłodszych dzieci ze śmiesznymi tekstami i wspaniałymi ilustracjami Nicole Lambert. To historia trojaczków - dwóch małych chłopców i ich siostry, którzy razem tworzą nierozłączne rodzeństwo i choć czasem się kłócą, zawsze mogą na sobie polegać. Każdego dnia trójka dzieci przeżywa fantastyczne przygody, świetnie się przy tym bawiąc.

Na podstawie książek „Trojaczki” została stworzona seria kreskówek wyświetlanych na kanale MiniMini+. Wielbiciele tego znanego serialu animowanego znajdą w książeczkach przygody swoich ukochanych bohaterów.  

Książeczki zostały wydane nakładem JUPI! - imprintu wydawniczego Wydawnictwa Galeria Książki.

Dotychczas wydane tytuły:

https://galeriaksiazki.pl/pl/searchquery/trojaczki/1/desc/5?url=trojaczki

 

  • Nicole Lambert to francuska autorka humorystycznych komiksów „Trojaczki”, która jest znaną i cenioną obserwatorką dzieci we Francji. Trojaczki powstały w 1983 roku i stały się częścią dzieciństwa już trzech pokoleń Francuzów dzięki historyjkom ukazującym się w czasopismach i książkach, zabawkom i kreskówkom.

 

 

Plan wydarzeń:

 

20 września – 20 listopada 

Wystawa "35 lat Trojaczków" w Instytucie Francuskim w Krakowie, ul. Stolarska 15

 

19 września

17:30 Wieczór paryski - spotkanie autorskie z Nicole Lambert oraz lekcja francuskiego dla dzieci z Instytutem Francuskim w księgarni DeRevolucjonibus

20 września

18:00 Wernisaż wystawy „35 lat Trojaczków” z udziałem autorki Nicole Lambert

21 września

10:00 Spotkanie autorki z przedszkolakami w Instytucie Francuskim

22 września

12:00 Spotkanie autorskie oraz warsztaty rysunku z autorką w Księgarni pod Globusem

Obowiązuje rezerwacja miejsc: pr@liberglob.pl

 

 

Organizatorzy i partnerzy:

Wydawnictwo Galeria Książki, Wydawnictwo JUPI!, Instytut Francuski w Krakowie, Księgarnia DeRevolutionibus, Księgarnia Globus

 

Patroni medialni:

MiniMini+, Czasdzieci.pl, Radio Kraków, Magazyn Świerszczyk, Kids in Kraków, Magazyn MjakMama, Portal Opetani Czytaniem, Trojaczki.com.pl, Blog Matka Prezesa.