Żyli długo i szczęśliwie, póki nie umarli. Nieznane baśnie braci Grimm

Żyli długo i szczęśliwie, póki nie umarli. Nieznane baśnie braci Grimm - Bracia Grimm

Wybór 50 tekstów z pierwszego, nieprzekładanego dotąd na język polski wydania baśni braci Grimm: surowego, niewygładzonego i przeznaczonego dla dorosłych odbiorców. Bez upiększeń, bez cenzury, i bez prawienia morałów – za to z mocnymi ilustracjami pełnymi charakteru i czarnego humoru.

Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek… – te baśnie znają chyba wszyscy. Ale kto słyszał opowieść o tym, jak dzieci bawiły się w świniobicie? Kto zna historię o panu Szast-Prast, którą pewien emerytowany wachmistrz opowiedział Wilhelmowi Grimmowi w zamian za parę używanych spodni? Kto wie, że Roszpunka zaszła w ciążę na długo przed ślubem?
Nasz wybór – przygotowany przez wybitną badaczkę i tłumaczkę Grimmów – zawiera oryginalne wersje niektórych znanych tekstów i 25 nieprzekładanych do tej pory na polski baśni, które autorzy zbioru wycofali z jego późniejszych wydań. Stanowi cenne uzupełnienie tego, co już znamy, i doskonale oddaje charakter pierwotnej wersji oryginału.

W serii „Świeżym Okiem” ukazują się bogato i wyraziście zilustrowane wydania klasyki literatury pięknej – wyjątkowe opracowania graficzne, które pozwalają odkryć i zobaczyć słynne dzieła literackie na nowo.