Poznańskie Targi Ksiażki 11–13 marca 2022

1645434160-poznanskietargiksiazki2022jpg-baner.jpg

Bestsellerowi autorzy na Poznańskich Targach Książki

Wielkimi krokami zbliżamy się do Poznańskich Targów Książki, które odbędą się w weekend 11-13 marca 2022 r. na terenie MTP. Tegoroczna edycja obfituje w wiele atrakcji dla czytelników w każdym wieku, a wśród gości specjalnych znaleźli się Mariusz Szczygieł, Jakub Żulczyk, Elżbieta Cherezińska, Eliza Piotrowska i wielu innych.

Przed nami XX edycja Poznańskich Targów Książki. Już 11-13 marca 2022 r. Poznań ponownie stanie się stolicą literatury, a na terenie MTP pojawi się kilkadziesiąt wydawnictw, miłośnicy książek, łowcy autografów, pisarze i ilustratorzy. Wśród zaproszonych osób nie zabraknie znanych i lubianych autorów. Gośćmi specjalni tegorocznej edycji Poznańskich Targów Książki będą:

  • Mariusz Szczygieł – reporter, felietonista, pisarz non-fiction, czechofil, którego książki wyszły w 21 krajach.
  • Jakub Żulczyk – autor m.in. „Ślepnąc od świateł”, „Wzgórze psów” czy „Informacja zwrotna”.
  • Elżbiera Cherezińska – autorka wielu bestsellerowych powieści historycznych, w tym popularnego cyklu „Odrodzone królestwo”.
  • Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka, znana z bestsellerowych serii „Ciocia Jadzia”, „Tupcio Chrupcio” i „Legendy poznańskie”.

Cieszymy się, że zaproszenie na tegoroczne Poznańskie Targi Książki przyjęli pisarze, którzy cenieni są nie tylko przez krytyków literackich, ale także i przede wszystkim przez czytelników – opowiada Marcin Gorynia, Dyrektor Poznańskich Targów Książki. – Zachęcamy wszystkich miłośników książek do spędzenia marcowego weekendu z literaturą, uczestnictwa w spotkaniach autorskich i skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję przez organizatorów, partnerów oraz wystawców targów.

Program Poznańskich Targów Książki

Program Poznańskich Targów Książki obfituje w atrakcje dla różnych grup odbiorców. Fanów czarnego krążka zainteresuje Giełda winyli, na której pojawi się 10.000 płyt winylowych, wyselekcjonowanych przez wystawców z polski i zagranicy. Nie zabraknie także atrakcji dla pasjonatów powieści rysunkowych, kolekcjonerskie numery, jak i nowsze edycje będzie można nabyć w Strefie komiksu. W tym roku coś dla siebie znajdą także fani rywalizacji słownej, w Strefie scrabble zaplanowano atrakcje skierowane do początkujących i zaawansowanych graczy.

Strefa Rodzinnego Czytania, czyli specjalna przestrzeń dla dzieci i rodziców, to nowość na Poznańskich Targach Książki. Co godzinę odbywać się tu będą „Czytania książek w mozaice wrażeń” z towarzystwem muzyki. Strefa Rodzinnego Czytania posłuży również jako czytelnia dla maluchów, przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Wystawy i książki w atrakcyjnych cenach

Poznańskie Targi Książki to także oczywiście, a przede wszystkim książki! To tutaj można zapoznać się z najnowszą ofertą niezależnych i niszowych wydawnictw oraz liderów na rynku wydawniczym. W gronie wystawców znaleźli się m.in. Rebis, Dowody na Istnienie, Egmont, Helion, Media Rodzina, Sonia Draga, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Debit, Tu się czyta, Babaryba, BIS, Karakter, Nowa Baśń, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN, Zakamarki, Zysk i S-ka i wielu innych. Jak co roku wystawcy przygotowali atrakcyjne promocje dla gości targowych.

W czasie Targów odbędzie się również wystawa poświęcona ilustratorskiej twórczości Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka zorganizowana w ramach cyklu Mistrzowie Ilustracji. Warto zwiedzieć także  wystawę z serii Salon Ilustratorów, prezentującą pracę polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej z młodego pokolenia.

Bezpłatne wejście, ale konieczna rejestracja

Wejście na Poznańskie Targi Książki jest bezpłatne, należy jednak wcześniej się zarejestrować. Dostępna jest zarówno pula wejściówek dla osób posiadających, jak i nieposiadających Unijny Certyfikat Covid.

 

Poznańskie Targi Książki odbędą się na terenie MTP już 11-13 marca w towarzystwie Targów Edukacyjnych, które skierowane są do uczniów poszukujących nowych szkół, rodziców i nauczycieli. Więcej informacji, a także bilety dostępne są na stronie: www.targiksiazki.pl oraz www.edukacja.mtp.pl


Konkursy

Konkurs z Wydawnictwem MG
Czas trwania: 25-09-2023 - 01-10-2023