1677937596-premiery-marzec.jpg

Premiery książek marzec 2023

Premiery książek marzec 2023
Czytaj więcej
Czytnik e-booków – czyli dlaczego zapach książki to nie wszystko -

Czytnik e-booków – czyli dlaczego zapach książki to nie wszystko

Każdy kto przeżył kilka przeprowadzek wie, że pakowanie książek do niezliczonych kartonów i późniejszy ich transport to prawdziwy koszmar. Dodajmy: koszmar, który zawsze kończy się ofiarami np. w postaci zagiętych rogów. Nawet jeśli nie planujecie zmiany lokum w ciągu najbliższych dwóch dekad, to prędzej czy później – ale raczej prędzej – skończy się wam miejsce na kolejne książki. 
Czytaj więcej
Więcej czerwieni - Katarzyna Puzyńska

Wywiad z Katarzyną Puzyńską

Z Katarzyną Puzyńską, autorką kryminałów "Motylek" i "Więcej czerwieni", rozmowa o Lipowie, Agacie Christie, rodzimych kryminałach, narodzinach bohaterów, psychologii i... kochanych czworonogach.

Czytaj więcej

Wywiad z Michaelem Katzem Krefeldem

To taki kryminał a la cafe latte. Chodzi  o to, że historia w ogóle nie ewoluuje, bo pisarz jest bardziej zainteresowany opisywaniem prywatnego życia i nawyków głównego bohatera, niż samego śledztwa. W książce jest więcej pianki, niż samej kawy. Dla mnie takie szczegóły nie są elementem fabuły i nie powinny się znaleźć w historii kryminalnej. Amerykańscy pisarze - Michael Connelly, Cormac McCarthy czy James Ellroy - są bardziej odkładni w prowadzeniu historii, konstruowaniu charakterów. W ich książkach nie ma wzmianki o tym, że bohater poszedł do knajpy po prostu coś zjeść. On musi się czegoś przy okazji dowiedzieć. To właśnie sposób pisania, który podziwiam. Lubię używać dokładnego, powściągliwego języka. I w moich powieściach nikt nie będzie po prostu pił kawy, jeśli nie ma to prowadzić do rozwiązania historii
Czytaj więcej

Konkursy

Leniwy konkurs z Wydawnictwem Initium
Czas trwania: 18-06-2024 - 23-06-2024

Nasze patronaty

Wilki - Grzegorz Wielgus
Grzegorz Wielgus
Inna panna Bridgerton - Julia Quinn
Julia Quinn
Poduszka w różowe słonie - Joanna M. Chmielewska
Joanna M. Chmielewska
Trzecia płeć - Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Kądziel - 	Maria Rodziewiczówna
Maria Rodziewiczówna
Postaw mi kawę na buycoffee.to