Niewątpliwie jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam! Bezapelacyjnie Karolina Wójciak popełniła tu mistrzostwo i w sposób fenomenalny poprowadziła czytelnika przez zawiłości fabuły, wprost do brutalnego morderstwa.
Nie ma kryminału i zbrodni bez analizy sytuacji i zdarzeń, które do nich doprowadziły. Już przy okazji Wyroku wspominałam o „skundlonej prozie”, będącej mieszaniną różnych gatunków. Tym razem znów w jednej książce znajdziemy dramat, obyczaj, gorący romans i thriller psychologiczny. Co decyduje o fenomenie opisanej na łamach książki historii? Jej naturalizm. Jej realność. Historia fikcyjna, ale totalnie nieodrealniona. Mogąca dotyczyć każdego.
Jak wygląda życie kobiety po 40-tce? Matki i żony tkwiącej w obojętności, obowiązkach domowych i ciągłym wybaczaniu krzywd i zdrad? Czy dojrzała kobieta ma prawo do miłości ? Co może się wydarzyć, gdy tego zabraknie? I z drugiej strony – jak to jest żyć na obrzeżach akceptacji? Wciąż znosić hejt i szykanowanie? Jak to jest być nieakceptowanym przez rówieśników? Do czego może prowadzić godzenie się na to? Do czego może doprowadzić wyśmiewanie się z miłości? Gdzie znajduje się granica ludzkiego wybuchu? A co z kłamstwami? Z życiem na walizkach podyktowanym notorycznymi przestępstwami?
To będzie nasza tajemnica to starcie dwóch światów: poukładanego świata dojrzałej kobiety i pozostającego w cieniu nastolatka, pragnącego dopasować się do otoczenia. To historia na wskroś prawdziwa i mrożąca krew w żyłach. Pełna grozy, przemyślanych intryg, namiętności i erotyzmu. W dwa różne, ale łączące się światy, wrysowani zostają różni bohaterowie, którzy wnoszą do tej historii kolejne wybuchowe ekwipunki. Wszystko po to, by w punkcie kulminacyjnym układanka połączyła się w całość, i byście sami zobaczyli, do czego może odprowadzić odtrącenie, cierpienie i próba walki o swoje potrzeby i uczucia. Człowiek cierpiący milczy długo, ale kiedy wybuchnie niesie za sobą spustoszenie. Łatwo oceniać, ale dopóki nie przeżyje się tego, co przeżywa druga osoba, nie powinniśmy wydawać werdyktu. Za każdym złym postępkiem czai się ból i krzywda.