Wydawnictwo Dwie Siostry lubi zaskakiwać młodych czytelników niestandardowymi książkami. I tym razem przedstawia ciekawą pozycję. Przeplatalińscy to wyjątkowa – ze względu na swą budowę – książka.
Każda kartka jest podzielona na trzy części: głowa, korpus wraz z rękami oraz nogi. W zależności od tego, jak ułożymy strony, tak uzyskamy dość ciekawie prezentującego się bohatera. Czytelnik może stworzyć swojego idola poprzez przekładanie poszczególnych części książeczki, np. z głową naukowca, tułowiem odkrywcy dżungli i nogami mężczyzny prasującego skarpetki. Ten mix jest tak nieoczywisty, że wręcz zabawny. W tym tkwi szkopuł książki. Nie tylko poznawanie bohaterów, ale i wspólna zabawa.
Ogromnym plusem jest to (de facto coraz częściej stosowane w bajkach dla dzieci), iż autorka prezentuje nie tylko typowego białego chłopca, ale przedstawia bohaterów z całego świata, o różnych kolorach skóry lub kulturach. W tym zabiegu można upatrywać kształtowanie pozytywnych relacji z innymi, nieco inaczej wyglądającymi ludźmi niż my sami.