Historia, niby taki zwykły szkolny przedmiot, ale jakże istotny. Jeżeli u dziecka, nie zakorzenimy, choć trochę, zainteresowania historią, jesteśmy na przegranej pozycji. Nie pomoże tu nawet wspaniały nauczyciel, który będzie opowiadał z największą pasją o faktach historycznych. Czy się mylę? Kiedyś nie było aż tylu wspaniałych książek, które dają odpowiedzi na ciekawskie pytania.
Egipt. Z czym się kojarzy? Z piramidami, Tutenchamonem i Kleopatrą. Zazwyczaj z nimi, ale jest wiele faktów, których nie znamy. Z pomocą przychodzi książką Niesamowici Egipcjanie.
Napisana bardzo prostym i przystępnym językiem, bawiąc dowcipami, które pokazywane są na każdej ze stron. Jest też w niej wiele komiksów, które nawiązują do danego rozdziału. Autor je lekko ubarwił, odnosząc się do tego, co dana postać mogła myśleć, albo co odpowiedzieć na zadane pytanie. Przez co, nie raz i nie dwa, czytając, płakałam ze śmiechu. Dlatego warto mieć paczkę chusteczek w pogotowiu. Do tego wszystkie dorzućmy jeszcze genialną kreskę i mamy już połowę sukcesu. Chociaż nie powiem, najbardziej zaskakująca była mumia jako maskotka albo komoda.
Ogromna ilość wiedzy, której nauczyciele ci nie przekażą w szkole. A przecież dziecko, jako ciekawska istota, ma to do siebie, że wcześniej czy później zada pytanie. „Jak oni wyciągali mózg z mumii?”, albo „Dlaczego Kleopatra była pierwszą królową?” A no nie była pierwszą, wcześniej doczepiano kobietom brody! Do tego mało mówi się o życiu po śmierci, a to było bardzo interesujące.
Z każdą kolejną stroną odpada kolejne pytanie. Ciekawość zaspokojona, a książka zainteresuje nawet dorosłego. Egipt to w końcu nie tylko piramidy, to cały zaskakujący i spektakularny świat. Tworzyli go ludzie, którzy zadziwiają do dziś i wielu badanych ma lekkiego fioła na ich punkcie.
Uwaga, czytanie tej serii uzależnia i chce się więcej!