Tego kabaretu nikomu przedstawiać nie trzeba. Autorzy kultowego Nieba na stałe weszli już do kanonu polskiego kabaretu. Widzowie znają ich tylko z perspektywy odgrywanych na scenie postaci lecz nikt nie wątpi, że Żurek, Bielecki i Gawliński to inteligentni i zdolni ludzie. Możliwość poznania tego trio przybliża nam dziennikarz Krzysztof Pyzia, w rozmowie z którym Neo-nówka w swoim stylu opowiada o sobie.
Gdyby ta książka ukazała się w innej konwencji, byłabym strasznie zawiedziona. A tak, od pierwszej, do ostatniej strony uśmiech nie znika z ust, a i łza wzruszenia może zakręcić się w oku. Mamy tu wszystko, czego można się spodziewać po publikacji tego typu: rys biograficzny, początki na scenie, zmiany personalne w zespole, uformowanie ostatecznego składu i w końcu droga na sam szczyt. Całość opatrzona galerią zdjęć oraz wypowiedziami m.in. Grzegorza Markowskiego czy Pawła Małaszyńskiego na temat spotkań z Neo-Nówką. Niesamowity dystans do siebie, którego nie można odmówić Żurkowi, Bieleckiemu i Gawlińskiemu dodaje kolorytu opowiadanym przez nich historiom, które ani na chwilę nie nudzą czytelnika, co w literaturze autobiograficznej jest, wydawać by się mogło, nie do uniknięcia. Kropk nad i są zapisy najpopularniejszych skeczy, za które Neo-Nówkę pokochały miliony ludzi. Sympatia do ich twórczości zdecydowanie wzrasta nawet mimo tego, że niewiele mówią o seksie, narkotykach, książkach i innych używkach.
Do hasła promocyjnego publikacji – Oto książka, której autorzy woleliby, żeby się nie ukazała – wszyscy czytelnicy po lekturze dodadzą: Dlaczego musieliśmy czekać na nią tak długo?!