Buenos Aires. Marta Handzlik. WFW 2013
06-10-2014
/ / Kategoria
Recenzje
Książka ta opisuje podróż autorki do Buenos Aires, gdzie podąża śladami Evy Peron, odkrywając krok po kroku Argentynę. Całość ma formę dziennika czy też luźnych notatek, w których możemy odnaleźć biografię Evity w pigułce, zaczerpniętą z opowieści osób, które spotyka na swojej drodze Handzlik, a także ze źródeł, które systematycznie zbierała przez lata. Poza tym możemy tam znaleźć szczegółowe opisy całego okresu pobytu autorki w Argentynie, a także w Brazylii. Brzmi interesująco i miejscami takie też jest.
Powód by oddychać. Rebecca Donovan. Feeria Young 2014
"Powód by oddychać" to pierwsza część nowej serii dla młodzieży "Oddechy". Skierowana jest dla młodych ludzi i z pewnością trafi do tej grupy odbiorców i zachęci do poznania dalszych losów Emmy. Napisana w sposób bardzo emocjonalny znajdzie spore uznanie wśród młodych czytelników, wywierając w nich silne uczucia
Batman: Długie Halloween. Jeph Loeb, Tim Sale. Mucha Comics 2013
03-10-2014
/ / Kategoria
Recenzje
Jak można się domyślić, komiks to zasadzie klasyczny kryminał w stylu noir. W zasadzie, bo poza głównym bohaterem biegającym w kostiumie nietoperza, ma on wszelkie cechy gatunku. Gęsty, mroczny klimat? Jest. Plejada gangsterów? Obecna. Trup ściele się gęsto? Moralnie niejednoznaczne postacie? Wiele wątków, ślepych tropów i niespodziewanych rozwiązań? A jakże.
Kubuś Fatalista i jego Pan. Denis Diderot. Wydawnictwo Mg 2014
Załóżmy, że boicie się zdrady ze strony swojej żony/męża. Co poradziłby wam w takiej sytuacji Kubuś? Nie przejmować się. Jeśli partner ma przyprawić wam rogi, nic na to nie poradzicie. Możecie płakać, krzyczeć i grozić, przeznaczenia i tak nie oszukacie. A skoro nie macie na coś wpływu, dlaczego mielibyście sobie tym zawracać głowę? Nawet gdy Kubusia goniła złakniona krwi ludzka dzicz, ten niespiesznie podążał dalej swoją drogą, uznając, iż jeśli tamci mają go dogonić i zlinczować, to widocznie tak musi być.
Piękna pani i brzydki pan. Magdalena Samozwaniec. W.A.B 2013
02-10-2014
/ / Kategoria
Recenzje
Nie zmienia to faktu, że jej „Piękna Pani i brzydki Pan” to książka, która jest żywym dowodem na to, że ludzie w XIX wieku wcale nie byli poważniejsi czy bardziej dystyngowani niż współcześnie. Wręcz przeciwnie. Potrafili żartować i śmiać się dokładnie z tego samego, z czego my sami dworujemy i dziś.