Zmiany Klimatu

Zmiany Klimatu - Joseph Romm

W skład serii Wszystko, co warto wiedziećwchodzi wiele unikalnych książek popularnonaukowych wydanych przez Oxford University Press, w których każdy znajdzie odpowiedzi na najbardziej palące i interesujące współczesne problemy – od zmian klimatu przez zagadki ewolucji, zaburzenia odżywiania, ewolucję, aż po fizykę kwantową.

Seria ta ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, medycyny i zdrowia, nauk ścisłych czy społecznych.

Książki z tej serii są pisane przez czołowych ekspertów w swoich dziedzinach, dostarczając studentom, profesjonalistom i dociekliwym umysłom podstawową wiedzę, niezbędną do zrozumienia najważniejszych problemów XXI w.

Publikacja ZMIANY KLIMATU porusza, jak sam tytuł wskazuje, jeden z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych tematów XXI w. Wobec wielu niejasności, braku wiedzy i teorii spiskowych warto uzyskać jasne i rzetelne informacjez najlepszego źródła, od Josepha Romma– doktora fizyki na MIT (Massachusetts Institute of Technology), uznanego przez magazyn „TIME” za „najbardziej wpływowym blogerem zajmującym się zmianami klimatycznymi w Internecie”.

W książce będzie można znaleźć odpowiedź m.in. na następujące kwestie:

- czym jest efekt cieplarniany i jak wpływa na ogrzanie Ziemi,

-czy w ostatnich latach globalne ocieplenie spowolniło lub zatrzymało się,

- jaka jest różnica między pogodą a klimatem,

- jakie są prognozowane skutki zmian klimatycznych dla zdrowia,

-czy energia jądrowa odegra znaczącą rolę w wysiłkach na rzecz zminimalizowania zmian klimatycznych,

- jak możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w sektorze transportowym,

  • jak zmiany klimatyczne wpłyną na Ciebie i Twoją rodzinę w nadchodzących dziesięcioleciach?

Przedsprzedaż: https://ksiegarnia.pwn.pl/Zmiany-Klimatu,1063252645,p.html