Złe. Kobiety w służbie III Rzeszy

Złe. Kobiety w służbie III Rzeszy - Marek Łuszczyna

BEZWZGLĘDNE I OKRUTNE
AMBITNE I ZAŚLEPIONE
ZDOLNE DO WSZYSTKIEGO W IMIĘ III RZESZY


Hermine Braunsteiner - strażniczka obozowa, znana jako "Kobyła z Majdanka". Za najmniejsze przewinienie zadeptywała swoje ofiary na śmierć. Po wojnie ukrywała się w USA, gdzie odgrywała rolę idealnej pani domu.

Pauline Kneissler - pielęgniarka, bez mrugnięcia okiem selekcjonowała chorych psychicznie "pacjentów", którzy trafiali do komór gazowych. Uważała, że "śmierć przez zagazowanie nie boli".

Gertrud Scholtz-Klink - nadkobieta, oficjalna przywódczyni Kobiet Rzeszy, nie kwestionowała władzy mężczyzn i do końca życia wierzyła w narodowy socjalizm. Doprowadziła do sterylizacji swojej politycznej oponentki.

Irmgard Furchner - ulubienica komendanta obozu KL Stutthof, skazana za współudział w zamordowaniu ponad 11 tysięcy osób. Podczas procesu w 2022 roku siedziała ukryta za ciemnymi okularami. Zarzut, że dopuściła się pomocy w okrutnym morderstwie na więźniach, uznała za bezpodstawny.

Reportażysta Marek Łuszczyna dociera do szokujących historii kobiet służących ideom III Rzeszy i ujawnia ich krwawe zbrodnie.