Zatrutka

Zatrutka - Ewa Przydryga

Jesteście pewni, że znacie bliskie wam osoby praktycznie na wylot? A co jeśli tak jak Piotr, bohater książki "Zatrutka", dowiedzielibyście się, że wcale tak nie jest i w rzeczywistości ktoś, kogo kochacie, ma wiele tajemnic, o których do tej pory nie mieliście żadnego pojęcia? Sięgnijcie po tę niesamowitą lekturę i sprawdźcie, jak mężczyzna poradzi sobie w sytuacji, w której najbliższa mu osoba staje się dla niego kimś obcym.

Anna cierpi na depresję poporodową i coraz bardziej zatraca się w swoim cichym cierpieniu. Pewnego dnia decyduje się wybrać na spacer, nigdy nie wraca z niego do domu, a na plaży zostają znalezione jej rzeczy. Wszystko wskazuje na to, że Anna popełniła samobójstwo. Zrozpaczony Piotr nie chce zaakceptować tej wersji wydarzeń i pragnie dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało. Po powrocie do domu mężczyzna odnajduje na ich wspólnym łóżku notebook - dowiaduje się, że Ania nie była taką osobą, za jaką od zawsze ją uważał, lecz zupełnie innym człowiekiem.

Anna prowadziła drugie życie. Była w nim liderką sekretnego czarnego teatru. Trwało to zarówno w trakcie małżeństwa z Piotrem, jak i długo przed rozpoczęciem ich wspólnego życia. W wyniku ciągle napływających nowych informacji mąż Anny odkrywa, że kobieta musiała mieć związek z okropną, tragiczną wręcz śmiercią koleżanki. Piotr musi poradzić sobie z tymi informacjami, a z każdą nową tajemnicą staje się coraz bardziej zaangażowany, aby poznać całą prawdę. Nie jest jeszcze świadomy tego, jak cienka może być linia oddzielająca bycie ofiarą od bycia sprawcą. Czy będzie w stanie unieść ciężar swoich odkryć?

Ewa Przydryga - absolwentka filologii angielskiej, nauczycielka i tłumaczka języka angielskiego oraz powieściopisarka. Zadebiutowała w 2016 roku powieścią o tytule "Motyle i ćmy", pełną intryg i tajemnic. Najnowsza książka "Zatrutka" również zawiera charakterystyczny klimat i ciągłe napięcie.