Zagadkowi Agenci. Sekret świąt

Zagadkowi Agenci. Sekret świąt - Max Czornyj

Kolejny tom ciekawej serii detektywistycznej dla najmłodszych czytelników. Poznaj Zagadkowych Agentów i towarzysz im w wyjątkowo trudnym, a zarazem zajmującym śledztwie.

"Sekret świąt" to drugi z kolei dom serii książkowej dla dzieci, zatytułowanej "Zagadkowi Agenci". Przed nią ukazała się jeszcze powieść "Sekret magika".

Nadchodzi czas świąt. W miasteczku spadł śnieg, a nawet rozpętała się prawdziwa zamieć. Niespodziewanie okazuje się też, że z Muzeum Miejskiego ktoś ukradł Filigranową Gwiazdę, srebrną gwiazdę betlejemską. To ona co roku w Wigilię zdobi szczyt choinki ozdabiającej rynek. Dzięki niej święta mogą być piękne i radosne, a kiedy nie trafi na drzewko na czas, miasteczko dotknie straszliwa klątwa. A Gwiazdka już tuż, tuż?

Do akcji i tym razem wkroczą bracia Deryło: Eryk i Roman, a także ich przyjaciółka, Ewa. To wyjątkowo zgrana paczka Zagadkowych Agentów, którzy podejmą się zadania uratowania świąt. Jedno wiadomo na pewno: oni tak łatwo się nie poddadzą. Czy tylko nie jest już za późno? Czy zdołają ustalić tożsamość złodzieja? I czy klątwy istnieją naprawdę? A może to wszystko to tylko bajki?