Uprowadzona

Uprowadzona - Charlie Donlea

Najstraszniejszy koszmar dopiero się zacznie. Bestsellerowa książka Charlie Donlea wprowadzi Cię w mroczny świat, który istnieje tuż obok nas, a napięcie nie opadnie aż do ostatniej strony.

Dwie licealistki z Emerson Bay w Północnej Karolinie, Nicole Cutty i Megan McDonald, zostają pewnego ciepłego, letniego wieczoru porwane podczas imprezy na plaży. Policja prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania, jednak bezskutecznie. Gdy wszyscy zaczynają tracić nadzieję na znalezienie dziewcząt, ledwie żywa Megan odnajduje się po ucieczce z bunkra ukrytego głęboko w lesie. Rok później książka na temat porwania i ucieczki Megan staje się bestsellerem, a jej bohaterka przeradza się w narodową celebrytkę.

Jednocześnie Nicole wciąż pozostaje nieodnaleziona. Starsza siostra dziewczyny, doktor Livia Cutty, jest patologiem sądowym i pracuje w prosektorium. Obawia się, że pewnego dnia na jej stół trafi ciało młodszej siostry. Gdy do prosektorium zostają przywiezione zwłoki pewnego młodego mężczyzny, pojawia się wraz z nimi pierwsza wskazówka, dotycząca tajemnicy zniknięcia Nicole. Okazuje się, że denat może mieć związek z serią zaginięć młodych dziewcząt na terenie całego kraju. Livia zwraca się o pomoc do Megan. Ma nadzieję, że dowie się od niej czegoś więcej na temat uprowadzenia dziewczyn. Czy Megan faktycznie wie więcej, niż można przeczytać w bestsellerowej książce na temat jej traumatycznych przeżyć? Jak bardzo przerażające fakty odkryje Livia, łącząc ze sobą strzępki wspomnień dziewczyny?

Charlie Donlea urodził się i wychował w Chicago. Obecnie mieszka na jego przedmieściach wraz z żoną i dziećmi. Jest zagorzałym golfistą i fanatykiem baseballu. Co roku latem łowi ze swym ojcem ryby na odludnych terenach Kanady. Podróże na łono natury stały się inspiracją do jego debiutanckiej powieści, "Dziewczyna z Summit Lake". "Uprowadzona" to druga jego książka, która szybko trafiła na listę bestsellerów "USA Today".