Podpalaczka

Podpalaczka - Zoraida Córdova

Nazywam się Renata Convida. Przeżyłam setki ukradzionych żywotów... Teraz nadszedł czas, żeby przeżyła własne życie…

Renata była jeszcze dzieckiem, kiedy została porwana przez ludzi króla. Jako złodziejka wspomnień, najrzadsza i najbardziej przerażająca z magicznych Moriów została wykorzystana do wykonania Królewskiej Furii, oblężenia, które spowodowało śmierć tysięcy jej pobratymców.

Teraz Renata jest jedną z Szeptów, rebelianckim szpiegiem, działającym przeciwko koronie. Kiedy jej dowódca – a zarazem chłopak, w którym się zakochała – Dez, zostaje jeńcem przerażającego Złotego Księcia, Renata musi wrócić do pałacu i samodzielnie wykonać ściśle tajną misję. Czy zdoła utrzymać tajemnicę, skoro sama płonie żądzą zemsty na okrutnym tajemniczym księciu? Od tego zależy jej życie i los Moriów.

Powrót do pałacu ożywia dawno skrywane wspomnienia. Kiedy Renata coraz mocniej zżywa się z dworem królewskim, odkrywa tajemnicę, która może zmienić los całego królestwa – i zakończyć wojnę, która tak drogo ją kosztowała.

 

 

Zoraida Córdova jest autorką wielu młodzieżowych powieści fantastycznych, w tym Podpalaczki i Star Wars: A Crash of Fate, serii „Brooklyn Brujas” i trylogii „The Vicious Deep”. Jej powieść Labyrinth Lost zdobyła w 2017 roku nagrodę International Book Award dla najlepszej powieści młodzieżowej. Córdova jest również współredaktorką antologii Vampires Never Get Old, a także pisze pod pseudonimem romanse. Zoraida urodziła się w Ekwadorze, a wychowała w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens. Kiedy nie pracuje nad kolejną powieścią, planuje kolejne przygody.