Metallica. Tom 1. Narodziny. Szkoła. Metallica. Śmierć.

Metallica. Tom 1. Narodziny. Szkoła. Metallica. Śmierć. - Paul Brannigan,  Ian Winwood

METALLICA to jeden z największych zespołów wszech czasów. Kwartet z Kalifornii na całym świecie sprzedał ponad sto milionów płyt, zdobył dziewięć nagród Grammy, a pięć jego kolejnych albumów trafiło na szczyt amerykańskiej listy przebojów "Billboard". Ale historia METALLIKI to coś więcej niż komercyjny sukces i pochwały krytyków - ich droga od obskurnych garażów w Los Angeles na najsłynniejsze stadiony świata naznaczona była bólem i dramatami.

NARODZINY. SZKOŁA. METALLICA. ŚMIERĆ to pełny obraz "Led Zeppelin swojego pokolenia". To historia o rodzinie, przyjaźni, wierze w siebie i w spełnienie marzeń, opowiedziana za pomocą wywiadów z zespołem i jego najbliższym otoczeniem. Paul Brannigan i Ian Winwood opisują, jak METALLICE udało się wyprzedzić swoją konkurencję. Tom pierwszy (obejmujący mniej więcej połowę tej epickiej historii) koncentruje się na drodze zespołu do międzynarodowej sławy, aż do wydania przełomowego, "Czarnego Albumu".

Paul Brannigan i Ian Winwood to dwaj czołowi, brytyjscy autorzy piszący o muzyce. Brannigan, który napisał Oto moje (po)wołanie: życie na rock'n'Grohlowo, udziela się w magazynach "Rolling Stone", "Classic Rock", "Q" i "Metal Hammer". Winwood pisał zaś do "Rolling Stone'a", "Guardiana", "Mojo", "Kerrang!" i "NME", pracuje też dla BBC.