Matematyczny wszechświat

Matematyczny wszechświat - Joel L. Schiff

Czy wiecie, co łączy pszczoły miodne, kryształy i czarne dziury z matematyką? Otóż bardzo wiele!

Książka „Matematyczny Wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka” zabiera nas w pasjonującą podróż, która ukazuje obecność zasad królowej nauk w naturze.

Ta wciągająca opowieść odkrywa przed Czytelnikami prawa matematyczne rządzące światem biologii, chemii i astronomii. Autor w oparciu o powszechnie znane zasady matematyki, odkrywa przed nami tajemnice cząstek atomowych, mrówek, fraktali, ale również galaktyk i nieskończoności. Dzięki tej lekturze, w każdym z tych mikro i makroświatów dostrzeżemy prawa matematyki!

Książka zaskakuje i uczy nieszablonowego podejścia do nauki. Znajdziecie w niej niesamowite „eksperymenty myślowe”, takie jak: pomiar prędkości światła za pomocą kuchenki mikrofalowej, wykorzystanie teorii względności przy korzystaniu z GPS i wiele innych.

Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem i zawiera wiele odniesień do życia wokół nas. Podaje wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego, kto kiedykolwiek zetknął się z twierdzeniem Pitagorasa, symbolem π i niewielką warstwą algebry.

Będzie doskonałą lekturą dla pasjonatów matematyki, nauk przyrodniczych, ale także nauki w ogóle. Może stać się również wspaniałym źródłem inspiracji dla nauczycieli matematyki, biologii, chemii czy astronomii, którzy chcieliby zaciekawić swoich uczniów, wzbogacając lekcje o zaskakujące ciekawostki z otaczającego świata.

Autorem Matematycznego Wszechświata jest Joel L. Schiff – profesor matematyki na Uniwersytecie Kalifornijskim i Auckland w Nowej Zelandii, a także profesor biologii molekularnej na Uniwersytecie Nowojorskim.