Fizyka na start

Fizyka na start -  Janice VanCleave

Wyobraź sobie malucha, który wielokrotnie upuszcza butelkę z krzesełka. Za każdym razem, gdy przedmiot spada na podłogę jest wniebowzięty. Jeszcze nie wie, jak wiele ma wspólnego z Isaakiem Newtonem.

Ta książka jest napisana dla każdego dziecka, które uwielbia eksperymentować. Dzięki niej dowie się, czym jest energia, siła, ruch i ukochany przez najmłodszych magnetyzm.

Wprowadź swoje dziecko w fascynujący świat fizyki przy użyciu prostych przedmiotów –  dostępnych w każdym domu. Wystarczą: słomka, nożyczki, marker, łyżka, płyn do mycia naczyń, folia aluminiowa i bateria.

Pytania z cyklu „dlaczego” nie będą już dla Ciebie stresujące. Możesz wręcz mieć pewność, że pojawi się ich więcej.

Książka ta ma za zadanie przeprowadzić dzieci przez wszystkie etapy niezbędne do pomyślnego wykonania eksperymentu naukowego oraz przedstawić metody rozwiązywania problemów i dokonywania odkryć. Fragmenty dotyczące eksperymentów składają się z takich części jak:

  • Wprowadzenie: prezentuje temat badania i opisuje związki przyczynowo-skutkowe, które można zbadać.
  • Przekonaj się sam: Podana jest tu lista niezbędnych materiałów oraz instrukcje krok po kroku, jak wykonać doświadczenie.
  • Co się wydarzyło? Autorka podaje tu przewidywany wynik, wraz z omówieniem tego, co powinno było się wydarzyć podczas ćwiczenia. Naukowe wyjaśnienie tego, co zaobserwowano jest podane przy użyciu zrozumiałego języka.