Bridgertonowie. Ślubny skandal

Bridgertonowie. Ślubny skandal - Julia Quinn

Ślubny skandal" Julii Quinn to ósma część cyklu "Bridgertonowie", który opowiada o losach członków tej rodziny. Bridgertonowie to rodzina należąca do angielskiej arystokracji, która składa się z ośmiorga rodzeństwa oraz ich owdowiałej matki. Każdy tom cyklu skupia się na losach innej osoby z rodziny. Tym razem głównym bohaterem książki jest najmłodszy męski członek rodziny.

Gregory Bridgerton jest człowiekiem, który wierzy, że któregoś dnia spotka kobietę swojego życia. Wierzy w prawdziwą miłość oraz wierzy, że rozpozna przeznaczoną mu damę od razu po pierwszym spotkaniu. Kiedy na jego drodze staje panna Hermiona Watson jest pewien, że to właśnie ona jest mu przeznaczona. Niestety Hermiona darzy uczuciem innego mężczyznę.

Po stronie Gregory'ego staje najbliższa przyjaciółka Hermiony, która uważa, że wybrany przez Hermionę mężczyzna nie jest dla niej odpowiedni i nie przyniesie jej szczęścia. Z tego powodu Lucy postanawia pomóc Gregory'emu w zdobyciu serca Hermiony. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy Lucy odkrywa, że sama zakochała się w Gregorym. W miarę upływu czasu Gregory również zauważa, że Lucy staje mu się coraz bliższa i to ją zaczyna darzyć prawdziwym uczuciem. Tyle tylko, że Lucy jest zaręczona, a jej wuj nie chce się zgodzić na zerwanie zaręczyn i związek z Gregorym.

Jak zakończy się ta historia? Czy prawdziwa miłość zwycięży i czy Gregory stanie na ślubnym kobiercu z Lucy?