Będzie bolało

Będzie bolało - Adam Kay

"Będzie bolało" to książka. która ukazuje realia brytyjskiej służby zdrowia. Adam Kay ukazuje blaski i cienie pracy lekarza, wspomina swoje doświadczenia, dodając do nich poczucie humoru!

Większość z nas zetknęła się przynajmniej raz w życiu z nieprzyjemną sytuacją ze strony służby zdrowia. Niesympatyczny lekarz, pielęgniarka, brak opieki, w efekcie błąd lekarski. "Będzie bolało" to niezwykły zbiór wspomnień lekarza, który dodał do nich sporą dawkę dobrego poczucia humoru.

Adam Kay doskonale wie, co dzieje się w brytyjskiej służbie zdrowia. Wielokrotnie miał do czynienia z niezwykle trudnymi i wymagającymi przypadkami, w sytuacjach kryzysowych i nagłych. Nic jednak tak nie zaskakuje, jak podejście innych lekarzy. Dodanie do tego wszystkiego sporej dawki poczucia humoru sprawia, że historia rozbawia nas do łez i jest niezwykle komiczna.

Lekka do czytania, skrywa nieuchronną prawdę o realnym życiu: w szpitalach dzieje się źle i szczerze mówiąc, nie ma w tym ani trochę żartu. Autor powraca myślami do sytuacji, które nigdy nie powinny się wydarzyć. Nie raz pozbawiły kogoś zdrowia albo nawet i życia, chociaż można było to powstrzymać i ocalić chorego. Według autora głównym powodem takiego podejścia jest niedofinansowanie publicznej służby zdrowia, które w długofalowej perspektywie zagraża zdrowiu i życiu pacjentów.

Adam Kay postanowił powrócić do swoich dzienników i opisać je po raz kolejny kiedy w 2016 roku młodzi lekarze protestowali wobec pomysłu likwidacji dodatku płacowego za pracę w weekendy dla pracowników publicznej służby zdrowia. Rząd i społeczeństwo oczerniło wtedy lekarzy, dlatego książka "Będzie bolało" stała się ich własny głosem. Bez zakłamania, chociaż z żartem, aby nikogo nie załamać po przeczytaniu pierwszego rozdziału.

Adam Kay jest brytyjskim lekarzem, który pracował w państwowych szpitalach brytyjskiej służby zdrowia jako ginekolog, położnik i chirurg. Autor to również komik, stand-uper, prezenter radiowy i autor scenariuszy filmowych oraz telewizyjnych.