10 czynności dla zdrowotności według Tobiego, kotka psotliwego

10 czynności dla zdrowotności według Tobiego, kotka psotliwego - Marzena Żurek

W zdrowym ciele zdrowy duch, a szczęśliwe dziecko to… zdrowe, aktywne i mądre dziecko. Jak zachęcić najmłodszych czytelników do stosowania w praktyce zasad zdrowego — i mądrego — życia? Sięgając po najnowszą książkę Marzeny Żurek adresowaną właśnie do nich!

Dlaczego warto jeść śniadanie przed wyjściem z domu?

Jak dbać o higienę i jakie to ma znaczenie dla naszego zdrowia?

Co daje uprawianie sportu?

Jak rolę odgrywa sen i po co nam odpoczynek?

Co zawdzięczamy nauce i dlaczego warto się uczyć?

Za co lubimy szkołę?

Po co nam zabawa i co dzięki niej zyskujemy?

„10 czynności dla zdrowotności według Tobiego, kotka psotliwego” to kontynuacja „Żywieniowych przygód Tobiego, kotka psotliwego”, w której to uroczy kociak z uśmiechem udziela czytelnikom cennych wskazówek dotyczących nie tylko zdrowej diety i żywieniowych trików, lecz także mądrego stylu życia. Za pomocą wpadających w ucho wesołych rymowanych, rytmicznych wersów psotny Tobi z łatwością nawiązuje przyjazną relację z młodym czytelnikiem.

Publikacja została wzbogacona o interaktywną grę planszową „Kraina Pokus” opartą na treści książki. Nie jest to jednak zwykła planszówka – dzięki licznym wyzwaniom ukrytym na poszczególnych polach (np. zjedz owoc, zjedz warzywo, wykonaj ćwiczenie, napij się wody, odpowiedz na pytanie) pozwala nie tylko na wspaniałe, wspólne spędzenie wolnego czasu razem z rodziną, ale także umożliwia łatwe utrwalenie zdobytej wiedzy i buduje zdrowe nawyki wśród dzieci.

Warto wspomnieć, że wraz z książką czytelnik otrzymuje dostęp do wirtualnych treści – kostka i pionki (dostępne są jako zasoby do samodzielnego złożenia, co również przyczynia się do poprawy zdolności manualnych wśród dzieci). Kolejnymi atrakcjami są na pewno gotowy do pobrania i wydrukowania dyplom (symbol zwycięstwa nad własnymi pokusami) oraz internetowa wersja kostki do gry, w której to kotek Tobi rzuca kostką dla dzieci. Oczywiście nie mogło zabraknąć zdrowych i szybkich przepisów na smakowite przekąski!

Książka jest rekomendowana dla dzieci w wieku 6+, natomiast sprawdzi się podczas nauki prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci w różnym wieku.

 

www.przygodytobiego.pl