Tajemnica Malutkiej - Opowieść o Tajemnicy, Trochę Innej Dziewczynce i jej babci. O sile marzeń i o tym, że inność nie zawsze musi w życiu przeszkadzać.

Tajemnica malutkiejBajka „nasenna” – z głową na poduszce – układana zgodnie przez małą Ulę i jej tatę. Jest wigilijny wieczór. Przysmaki zjedzone, prezenty rozdane, na ścianach tańczą świetlne „zajączki” od choinkowych bombek. Ula zamawia bajkę o dziewczynce. O jakiej? O INNEJ. Tata zaczyna, Ula dopowiada. Każde z nich popycha opowieść w nieoczekiwaną stronę, a bajka, jak śnieżna kula, obrasta w dygresje i baśniowe nonsensy. Malutka – bohaterka wigilijnej dobranocki jest po trosze cudakiem, czarodziejką, dobrotliwym krasnoludkiem o olbrzymich stopach...

Książka jest duetem po dwakroć: para narratorów w tekście plus znakomity damski zespół autorski: młoda, ale bardzo już uznana graficzka – Agata Dudek – partneruje pisarce, Annie Onichimowskiej, dorysowując do bajkowej fabuły własne wątki i narracyjne ścieżki. Harmonijny dwugłos. Dodajmy do tego mistrzowski layout – i przepis na udaną książkę gotowy. Tu ziścił się pod postacią „Tajemnicy Malutkiej”. Smacznego!

Joanna Olech


Tajemnica Malutkiej
Tekst: Anna Onichimowska
Opracowanie graficzne: Agata Dudek i Małgorzata Nowak / Acapulco Studio
Wydawnictwo Ezop
2012


Postaw mi kawę na buycoffee.to