Świat Kobiety - konkurs

Współcześnie na barkach kobiet spoczywa wiele obowiązków. Każdego dnia muszą być odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale i za najbliższych. Dążą do tego, aby stać się niezależną by osiągać sukcesy osobiste i zawodowe. Ile kobieta pełni ról w społeczeństwie, można by długo wymieniać. Jednak zadowalając wszystkich, często zapomina o swoich marzeniach.

Dlatego chcąc pomóc w spełnieniu tych głęboko skrywanych pragnień, zorganizowaliśmy Ogólnopolski Konkurs Literacki „ŚWIAT KOBIETY”, który  jest właśnie im dedykowany

Jeżeli pisanie sprawia Ci radość, ale swoje teksty chowasz do szuflady – odważ się je pokazać, ten konkurs jest właśnie dla ciebie!

Pomysł na zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego powstał w 2010 roku. Początkowo sądziliśmy, że będzie to jednorazowe wydarzenie, jednak  po jego ogłoszeniu spotkaliśmy się z zainteresowaniem, które przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Powieści laureatek, które zostały wyróżnione w konkursie zostały niezwykle ciepło przyjęte przez naszych czytelników.

Dlatego podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu 5 grudnia 2011 drugiej edycji konkursu Świat Kobiety 2012. Już teraz, po  kilku miesiącach od jego ogłoszenia, kobiety chętnie przesyłają do nas swoje prace. Jednak do 30 kwietnia czekamy być może właśnie na Twoje zgłoszenie!

O życiu kobiety na pewno jeszcze wszystko nie zostało powiedziane!

Masz pomysł, lekkość przelewania myśli na papier – nie wahaj się, daj nam możliwość ocenienia Twojej pracy. Być może już niedługo Zostaniesz Laureatką II edycji konkursu „Świat Kobiety”, a Twoja powieść podbije serce niejednego czytelnika! 

W II edycji przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych nagród!

Autorka zwycięskiej powieści otrzyma od Wydawnictwa Replika nagrodę główną – 5000 zł! Ponadto wraz z naszymi partnerami, dla każdej z trzech Laureatek przygotowaliśmy atrakcyjne zestawy nagród rzeczowych: wśród nich ekskluzywną galanterię skórzaną firmy Baron, zmysłową bieliznę firmy ESOTIQ & Henderson oraz egzotyczne kosmetyki z Maroko Sklep.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas swoją powieść, która porusza problemy współczesnej kobiety (niezależnie od środowiska i grupy społecznej, z których się wywodzi). Fabuła powinna być osadzona we współczesnych realiach, dotyczyć życia kobiet: spraw będących ich udziałem w codziennym życiu (miłość, przyjaźń, sukces, praca, macierzyństwo, dom, kulinaria, związki międzyludzkie).

Utwory do 30 kwietnia 2012 należy dostarczyć na adres: Wydawnictwo Replika, ul. Szarotkowa 134, 60-175 Poznań w postaci wydruku (interlinia 1,5; czcionka: 12 pkt, margines prawy 4 cm). Prosimy także o dołączenie kopii na nośniku elektronicznym, w stanie identycznym z wydrukiem, koperty z danymi (oznaczonej godłem – tym, które znajdzie się na pracy) oraz umowy uczestnictwa w konkursie.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz wzór umowy dostępne są w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.replika.eu/swiatkobiety

Bieżących informacji o konkursie należy szukać na fanpage'u konkursu: http://www.facebook.com/pages/%C5%9AWIAT-KOBIETY-oczami-Wydawnictwa-Replika/122571621189402.

 

Świat kobiet - patroni

Patronami konkursu (i fundatorami nagród) są: ZWS Baron, ESOTIQ & Henderson, Maroko Sklep.

Patroni medialni to: Radio Merkury, Republika Kobiet, Coolturka, Kobietą być, Fabrica Librorum, Maddogowo, Weryfikatorium, Portal Pisarski, Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA, Pasja Pisania, Lubię Czytać, Life Style Magazine, dla Lejdis, Uroda i zdrowie.

Laureatkami I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Świat kobiety” w 2010 roku zostały:
Karolina Wilczyńska z powieścią pt. "Ta druga"  Opowieść o wzajemnych relacjach dwóch kobiet, które przez całe dotychczasowe życie nie potrafiły się porozumieć. Dopiero choroba jednej z nich staje się pretekstem do pierwszego rozliczenia tych wielu gorzkich lat; Monika Orłowska z powieścią pt. "Cisza pod sercem" opowiadającą o tym jak na forum dla przyszłych matek wirtualnie spotykają się kobiety, które połączyła wspólna tragedia . Tworzą wątek,który staje się dla nich przestrzenią sacrum, miejscem, gdzie mogą się wyżalić, wygadać i wyrzucić z siebie wszystko, co nie pozwala wrócić do normalnego życia. W swojej małej grupie wsparcia w końcu czują, że są rozumiane. Nie znają się osobiście, ale są dla siebie znacznie większym oparciem, niż ich życiowi partnerzy oraz Magdalena Zimny – Louis z powieścią "Ślady hamowania" dotykającą trudności w siostrzanych relacjach oraz odpowiadającą na pytania- jak trudna potrafi być siostrzana miłość? Do czego może być zdolna matka w chwili zagrożenia dziecka?

Czy echa przeszłości można tak po prostu zignorować?

Cisza pod sercem Ta drugaŚlady hamowania