Pierwsza poznańska edycja rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz".

Odjazdowy BibliotekarzPierwsza poznańska edycja rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz" zakończyła się dnia 12.05.2012 pełnym sukcesem. Dowiodła, że Poznaniacy i Kórniczanie są tak samo otwarci na takie inicjatywy, jak i mieszkańcy pozostałych miast Polski. W miejscu startu, jak i przy Zamku Kórnickim, gdzie znajdowała się meta, uczestnicy przejawiali żywe zainteresowanie samym projektem oraz przygotowanymi atrakcjami. Na mecie na uczestników czekały: wystawa podróżnicza i warsztaty dla dzieci w podziemiach Zamku, bookcrossing, oraz konkurs na limeryk. Zorganizowany na wyspie Zamku Kórnickiego bookcrossing przyciągnął wielu Kórniczan i gości. Jego idea, czyli możliwość bezpłatnej wymiany - tzw. „uwalniania” książek okazała się dla niektórych uczestników miłym zaskoczeniem. Obojętni nie pozostali też odwiedzający Zamek, którzy nierzadko znajdowali cenne dla siebie pozycje. Konkurs na najlepszy limeryk natomiast zgromadził wielu poetów w rozmaitym wieku. Było zabawnie i kreatywnie. Limeryki, które zajęły trzy pierwsze miejsca zostaną opublikowane na stronie http://smartness.pl/, a zdjęcia z wydarzenia również na  http://smartnessofficial.tumblr.com/. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością naszych uczestników. Odjazdowy BibliotekarzMomentami wyspa Kórnickiego Zamku pękała w szwach pod naporem osób będących aktywnymi fanami czytelnictwa, jednocześnie wielu uczestników zainteresowały Zamek i Arboretum, Łącznie finał wydarzenia odwiedziło ponad 100 osób. Cieszy nas zainteresowanie wśród mieszkańców Kórnika! Na koniec dnia uczestnicy udali się w drogę powrotną. Ci bardziej wytrzymali wrócili do Poznania na swoich jednośladach, na pozostałych czekał bezpłatny autobus, który bezpiecznie odwiózł ich na Rondo Rataje. W ten sposób zakończyło się pierwsze spotkanie z Odjazdowym Bibliotekarzem, którego sukces jest niewątpliwie zachętą do organizacji kolejnych edycji. 
 
Impreza odbyła się dzięki mecenatowi Burmistrza Gminy Kórnik, a także wsparciu Biblioteki Kórnickiej PAN, Biblioteki Raczyńskich i Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Dziękujemy także pozostałym partnerom oraz patronom medialnym. 
 
PS Jedyną przeszkodą na trasie do Kórnika okazało się powalone przez wiatr drzewo, i tutaj bardzo dziękujemy Straży Pożarnej której udało się je usunąć. Wdzięczni pogodzie, która mimo niekorzystnych prognoz okazała się być wyjątkowo łaskawa, już zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji imprezy. Informacje na temat naszych kolejnych działań prosimy śledzić na stronie http://smartness.pl/.