Pandemia. Raport z frontu. Paweł Kapusta. Premiera już 2 września!

Pandemia. Raport z frontu - Paweł Kapusta

Wszystko zaczęło się 10 grudnia 2019 roku na targu w chińskim mieście Wuhan… Niespełna sześćdziesięcioletnia kobieta udała się do lekarza z objawami przeziębienia. Po ośmiu dniach, w stanie ciężkim, została przewieziona do szpitala. Tak wyglądał początek epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, która w ciągu czterech miesięcy rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty, prawie wszystkie kraje i zmieniła życie niemal wszystkich ich mieszkańców.

 

W Polsce początkowo słuchaliśmy uspokajających głosów rządzących o niewielkim zagrożeniu, o gotowości naszej służby zdrowia – aż do 4 marca, gdy pojawił się pierwszy zarażony i wirus powiedział „sprawdzam!”. Jaka okazała się rzeczywista gotowość od lat niedocenianego i niedofinansowanego systemu opieki zdrowotnej?

 

Dramatyczne wydarzenia pierwszych tygodni pandemii przypomina w swoich „Raportach z frontu” wielokrotnie nagradzany reporter Paweł Kapusta, autor bestsellerów „Agonia” i „Gad”, finalista Grand Press, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i laureat Nagrody im. Torańskiej.

 

Spójrz na epidemię oczami pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów, pracowników hospicjów, służby więziennej, zakładów pogrzebowych… Poznaj bohaterów codzienności: pracowników marketów, listonoszy, nauczycieli. Poznaj ludzkie dramaty, a wreszcie osobistą perspektywę – bo sam autor również zaraził się koronawirusem i udokumentował zmagania z systemem oraz rzekomo dobrze działającymi procedurami.

 

Książkę uzupełniają pogłębione wywiady: z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim, zakaźnikiem prof. Krzysztofem Simonem, ekonomistą prof. Witoldem Orłowskim oraz historykiem idei prof. Marcinem Królem.

 

Dziś, kiedy pomimo ogłoszonego w lipcu zwycięstwa nad pandemią, notowane są rekordowe liczby dziennych zarażeń; gdy wciąż brak szczepionki i leku, a epidemiolodzy ostrzegają przed jesienną kumulacją zachorowań na COVID-19, grypę i przeziębienia, warto sięgnąć po tę trzeźwiącą lekturę. Ta książka nikogo nie pozostawi obojętnym.

„Pandemia. Raport z frontu” ukaże się 2 września nakładem wydawnictwa Insignis.

Przedsprzedaż trwa: http://bit.ly/pawel-kapusta-pandemia


Konkursy

Leniwy konkurs z Wydawnictwem Initium
Czas trwania: 18-06-2024 - 23-06-2024
Postaw mi kawę na buycoffee.to