Luzak na kółkach

Luzak na kółkach - Łukasz Kaznowski

„Luzak na kółkach”​ to inspirująca historia niepełnosprawnej osoby, która uwielbia swoje życie i patrzy na nie wyłącznie przez pozytywny pryzmat. Kocha luz, zabawę, imprezy, seks i spontaniczność. Ma wielu bliskich przyjaciół i mnóstwo znajomych. Oprócz niecodziennych szaleństw na każdym kroku rozwija swoje życiowe pasje, dokształca się zawodowo i zyskuje nieprzeciętne doświadczenia. Temat jest wyjątkowy z faktu, że opisuje życie człowieka, który z ledwością się porusza…

Książka niszczy doszczętnie wszelkie stereotypy dotyczące niepełnosprawności. Udowadnia, że każdy jest zdolny pokonywać niewyobrażalne bariery, jeżeli mocno tego pragnie – wykorzystując możliwości, a nie skupiając się na ograniczeniach. Autor ukazuje, że dobro potrafi ujawniać się w najmniej spodziewanych sytuacjach, miejscach, a także ludziach.

Jeżeli szukasz inspirującej opowieści pełnej pikanterii, śmiechu, kontrowersji, ​łez, szaleństw, a przede wszystkim optymizmu – ​ta książka jest dla Ciebie.

O Autorze

Urodziłem się w Londynie w 1990 roku. Od siódmego miesiąca życia zmagam się z rdzeniowym zanikiem mięśni, przez który od dziecka jestem skazany na wózek inwalidzki. Dorastałem i wychowywałem się w Sopocie. Od 2001 roku jestem związany z Warszawą i jej okolicami. Jako absolwent Collegium Civitas posiadam tytuł licencjacki Dziennikarstwa Internetowego, a także tytuł magistra International Relations. Obroniłem prace dyplomowe pt. „Zjawisko prostytucji w Internecie”, a także „America’s War On Terror After 9-11”. Biegle władam językiem polskim oraz angielskim. Pasjonuję się koszykówką oraz muzyką. Uwielbiam pisać. Przez trzy lata byłem redaktorem serwisu informacyjnego Probasket, a teraz oddaję w Wasze ręce mój debiut literacki w postaci biografii pt. „Luzak na Kółkach”.

Gdybym miał opisać sam siebie to zacząłbym od tego, że jestem bardzo otwarty i towarzyski, z pozytywnym nastawieniem do świata oraz ludzi. Kocham szalone przygody i nowe doświadczenia. Lubię poruszać tematy tabu i udowadniać na swoim przykładzie, że wszędzie można znaleźć dobro – nawet w najmniej spodziewanych miejscach. Żyję na totalnym luzie, a do swojej niepełnosprawności podchodzę z wielkim dystansem, łamiąc wszelkie stereotypy z nią związane. Cieszę się każdym dniem i jestem w ciągłym ruchu, stale pamiętając o życiowych priorytetach. Staram się udowadniać swoją postawą i rzadko spotykaną chorobą, że siła to stan umysłu, którego pułap może osiągnąć każdy, bez względu na sytuację życiową. Jestem również żywym przykładem na to, że ograniczenia – zbyt często mające decydujący wpływ na negatywną jakość naszego życia – są wymysłem człowieka. Albo Ty bawisz się życiem, albo życie bawi się Tobą… Jest to moje życiowe motto, które towarzyszy mi odkąd przyszedłem na świat.

 

https://luzaknakolkach.pl/